מה זה CRO (Conversion Rate Optimization)

CRO ראשי תיבות של אופטימיזציה של שיעור המרות. זהו תהליך של שיפור אחוז המבקרים באתר הנוקטים בפעולה הרצויה, כגון ביצוע הזמנה או השלמת רכישה. במילים פשוטות, CRO מתמקד באופטימיזציה של האתר שלך והמרכיבים שלו כדי לעודד יותר מבקרים להמיר ללקוחות.

להלן כמה צעדים מרכזיים להחלת CRO על הנכסים שלך, במיוחד באתר שלך:

 1. זהה יעדי המרה:
  קבע את הפעולות העיקריות שאתה רוצה שהמבקרים יבצעו באתר שלך, כגון ביצוע הזמנה או הרשמה לניוזלטר. אלו הם יעדי ההמרה שלך.
 2. נתח התנהגות משתמשים:
  השתמש בכלי ניתוח אינטרנט כמו Google Analytics כדי לקבל תובנות לגבי האופן שבו מבקרים מקיימים אינטראקציה עם האתר שלך. זהה דפים עם שיעורי יציאה גבוהים מדף הכניסה, נקודות יציאה או תהליכי הזמנה נטושים. זה יעזור לך להבין היכן משתמשים נושרים בדרך להמרה ומה הם תחומים לשיפור.
 3. ייעל את תהליך ההזמנה או הפנייה אליך:
  פשט וייעל את תהליך ההזמנה כדי להפחית את החיכוך והקושי. הפוך אותו לחלק ככל האפשר. הסר את כל השלבים המיותרים, צמצם את שדות הטפסים שיש למלא בדרך וספק הוראות ברורות. אפשר אפשרויות תשלום לאורחים להמרות מהירות יותר.
 4. שפר את מהירות האתר:
  אתרים בטעינה איטית יכולים להוביל לשיעורי יציאה גבוהים יותר מדף הכניסה. בצע אופטימיזציה של ביצועי האתר שלך על ידי דחיסת תמונות, ניצול נכון של מטמון הדפדפן ומזעור סקריפטים או פלאגינים מיותרים. שאף להגיע לזמני טעינה מהירים כדי לשפר את חווית המשתמש.
 5. שפר את הקריאה לפעולה באתר (CTAs):
  ודא שבכל מקום בו מופיעה קריאה לפעולה, היא מספיק בולטת, מושכת ויזואלית ומשכנעת. השתמש בשפה ברורה ומכוונת פעולה. נסה עם צבעים, גדלים ומיקומים שונים של לחצנים כדי לראות מה מייצר את התגובה הטובה ביותר מהגולש.
 6. בנה אמון והוכחה חברתית:
  הצג המלצות של לקוחות, דירוגים וביקורות באתר שלך כדי לבנות אמון ואמינות. הצג את כל המקומות בהם ציינו את העסק שלך לטובה אם יש כאלו (כתבות, משפיעני רשת, תגובה ביוטיוב… כל דבר). כלול את "סמלי האמון" המקובלים, כגון סמלי תשלום מאובטח, בכדי להרגיע את חרדותיהם של המבקרים.
 7. בצע אופטימיזציה של דפי הנחיתה:
  צור דפי נחיתה ייעודיים עבור הצעות, מבצעים או חבילות ספציפיות. בצע אופטימיזציה של דפים אלה על ידי התאמת ההודעות (לדוגמא ב-Google Ads), הוויזואליות והקריאה לפעולה עם כוונת המבקר. שמור על התוכן תמציתי, מרתק ומשכנע.
 8. יישם בדיקות A/B:
  בצע בדיקות A/B על ידי יצירת וריאציות שונות של אלמנטים באתר האינטרנט שלך, כגון כותרות, תמונות, קריאה לפעולה או פריסות דפים. בדוק את הווריאציות הללו בו-זמנית כדי לראות איזו גרסה מניבה ביצועים טובים יותר. עם הזמן, תצליח לחדד ולשפר את הנכסים שלך על סמך התוצאות.
 9. מעקב קבוע ושיפורים מתמידים:
  עקוב באופן רציף אחר ביצועי האתר שלך ושיעורי ההמרה שלו. סקור באופן קבוע את הנתונים, נתח משוב משתמשים ועשה שיפורים חוזרים על סמך תובנות שנאספו. CRO הוא תהליך מתמשך הדורש תשומת לב והתמדה לאורך זמן.

על ידי יישום טכניקות CRO אלה, תוכל לבצע אופטימיזציה לאתר שלך כדי להגדיל את ההמרות ולשפר את חווית המשתמש הכוללת. עקוב באופן קבוע אחר שיעורי ההמרה שלך, עקוב אחר השפעת השינויים וקבל החלטות מונעות נתונים כדי להשיג החזר ROI גבוה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *